Žirklės – vienas seniausių žmonijos technologinių išradimų. Tai įrankis, skirtas kirpimui ir veikiantis sverto principu, atsiradęs prieš 3000 metų ir mažai pakitęs iki šių dienų. Modernesnę žirklių versiją sukūrė anglas Robertas Hinchliffas 18 a., kai jas pradėjo gaminti iš plieno.
Žirklės yra mažas, bet labai svarbus įrankis, kuris padėjo žmogui dirbti greičiau, tiksliau ir labai patobulino žmogaus gyvenimą bei prisidėjo prie technologinės pažangos įvairiose srityse: kasdieniuose darbuose ir rankdarbiuose, tekstilės ir mados pramonėje, kirpyklos ir grožio industrijoje, medicinoje, gamyboje ir pramonėje.
Šiaulių lopšelyje- darželyje ,,Žirniukas“ paskelbta ,,Žirklių“ diena suvienijo visų grupių ugdytinius tvariai paminėti 40-ies paukščių dieną. Ši diena Lietuvoje švenčiama kovo 10-ąją ir yra siejama su paukščių sugrįžimu iš šiltųjų kraštų.
Tikima, kad iki šios dienos į gimtąsias vietas jau būna sugrįžę apie 40 rūšių paukščių. Tai senas lietuvių tautos paprotys, simbolizuojantis pavasario pradžią. Iš laikraščių, lankstinukų, žurnalų, popieriaus atraižų vaikai kirpo, klijavo „paukščius“, kuriais papuošė darželio erdves.
Kirpdami žirklėmis, ugdytiniai lavino rankų pirštų raumenis, judesių tikslumą, susikaupimą, erdvinį mąstymą ir kūrybiškumą.