Meniu

Sąmoningumo didinimo mėnuo „Be patyčių“

Kartu su pavasariu, visą kovo mėnesį vyksta patyčių prevencija ,,Be patyčių“.

Nuo pat mažens, labai svarbu ugdyti vaikų emocinius gebėjimus, atpažinti savo ir kitų emocijas, kaip elgtis su draugu, kylant skirtingiems jausmams, taip ugdant empatiškumo jausmą.

Kovo mėn. pradžioje, mažiausius ,,žirniukus“ aplankė draugiškoji vienaragė, kurios pasirodymas vaikams sukėlė daug teigiamų emocijų. Vienaragė su vaikais žaidė pirštukų žaidimus, dainavo daineles bei pasitelkus stebuklingą ,,Emocijų dėžutę“ mokino vaikus pagrindinių emocijų bei kūrė ,,Linksmuosius delniukus“.

Taip pat mažuosius draugus – ,,saulutes“ ir ,,ančiukus“ aplankė penkiamečiai, kartu pristatydami emocinio ugdymo programą ,,Kimočiai“. Vaikai pristatė 6 kimočių personažus, vėliau visi kartu juos spalvino, vaišinosi arbata, apsilankymas sukėlė daug puikių įspūdžių. Kartu su ,,Bitučių“ ir ,,Pelėdžiukų“ gr. ugdytiniais aptarėme, kas yra patyčios, kaip jas atpažinti bei kaip jas stabdyti, kur kreiptis pagalbos, vaikai sudėliojo ,,Emocijų dėlionę“.

,,Zuikių“, ,,Boružėlių“, ,,Nykštukų“ ir ,,Ežiukų“ gr. vaikai dalyvavo respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų projekte ,,Aš tarp draugų“, skirtame patyčių prevencijai. Vaikai atliko kelias užduotis – kūrė ,,Mano geriausias draugas“, kuriuos pristatė visai grupei, išskirdami svarbiausias draugo savybes bei pagamino ,,Nuotaikų kaleidoskopus“.

Pasitelkus skaitmeninę platformą ,,Wordwall“ išskyrėme tinkamą/netinkamą elgesį. Su ,,Ežiukų“ gr. dalyvavome respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų projekte ,,Draugystės mėnuo su knyga“. Pietų poilsio metu, su nemiegančiais ,,ežiukais“ skaitėme pasaką apie draugystę ,,Dramblys ir antis“, kurią vėliau vaikai iliustravo piešdami.

O dabar, visais patirtais įspūdžiais, dalinamės su Jumis.

 

Įstaigos kodas 190527715
Adresas: M. Valančiaus g. 31a, Šiauliai. Pašto kodas LT-76302

El. p. zirniukas@splius.lt
Tel. (8 41) 52 39 17
Mob. 8 671 89 069

Žodinė paieška

Steigėjas

Steigėjas

Šiaulių lopšelis-darželis „Žirniukas“
Įstaigos kodas 190527715
A. s. LT947300010092450131
AB bankas „Swedbank“

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Direktorė – Laima Tiepelienė

M. Valančiaus g. 31a, Šiauliai
El. p. zirniukas@splius.lt
Tel. (8 41) 52 39 17
Mob. 8 671 89 069

2024 © Šiaulių l-d „Žirniukas“
NEĮGALIESIEMS